Dlaczego warto?

Wykorzystaj nasz potencjał. Rozwijaj i buduj wartość Twojego Przedsiębiorstwa razem ze Smart Capital Inwestors Club.

Poszukujemy młodych, innowacyjnych i perspektywicznych przedsiębiorstw z ambitnym i zmotywowanym zespołem menedżerskim. Interesują nas również prace badawcze prowadzone na polskich uczelniach i jednostkach naukowo – badawczych. Chcemy wspierać polską naukę i komercjalizować osiągnięcia rodzimych naukowców. Chcemy aby potencjał polskich przedsiębiorców i naukowców został efektywnie wykorzystany i wzmocnił rozwój naszej rodzimej gospodarki.

Wiemy czego potrzebują polskie firmy i że pieniądze to nie wszystko. Zdajemy sobie sprawę, że wyzwaniem dla młodych firm jest wejście na rynek i pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych. Często przedsiębiorcy nie przywiązują dużo wagi zarządzaniu. Dlatego też realizowane przez nas inwestycje opierają się na dwóch niezbędnych dla młodych przedsiębiorstw filarach: kapitale finansowym oraz kapitale menedżerskim - wiedzy, doświadczeniu i kontaktach biznesowych Członków Klubu. Inwestorzy z klubu SMART CAPITAL dostarczają obydwa elementy a dokonując ko - inwestycji wsparcie dla firm staje się jeszcze większe. Dzięki sieci kontaktów i wsparciu Członków Klubu jesteśmy wstanie efektywniej budować wartość przedsiębiorstwa.

Co do zasady nasze inwestycje dokonywane są w drodze obejmowania udziałów lub akcji w podwyższonym kapitale zakładowym istniejących spółek. W przypadku start’upów razem z pomysłodawcami zawiązujemy nową spółkę. Istnieje także możliwość finansowania przedsiębiorców długiem poprzez objęcie obligacji lub udzielenie pożyczek.

W ramach Klubu Inwestora będą realizowane inwestycje od kilkuset tysięcy złotych do kilku milionów złotych.